تبلیغات
نمونه سوالات استخدامی بهورزی - سفید كردن دندان ها

روش های طبیعی سفید كردن دندان ها

از آنجا كه اولین چیزی كه مردم در هنگام برخورد با یكدیگر به آن توجه می كنند لبخند است بنابراین داشتن لبخندی درخشان بسیار مهم است.
در نظرسنجی كه در دانشگاه بوستون انجام گرفت 76 درصد شركت كنندگان جذب لبخند افراد شدند. این نتیجه را می توان بدین صورت تفسیر كرد كه لبخند، راه طبیعی ابراز شادی، خوشحالی و دوستی است. متاسفانه بسیاری از مردم خیلی كم لبخند می زنند زیرا از رنگ دندان هایشان خجالت می كشند. در این حالت به كار بردن روش هایی برای سفید كردن دندان، عاقلانه به نظر می رسد. برای سفید شدن دندان هایتان می توانید از روش های طبیعی استفاده كنید اما اگر سفیدی طولانی مدت و تضمین شده می خواهید می توانید محصولات حرفه ای مصرف كنید. این محصولات در سفید كردن دندان ها معجزه می كنند اما توجه داشته باشید كه استفاده زیاد از این محصولات می تواند به مینای دندان آسیب برساند. بنابراین در انتخاب و خرید چنین محصولاتی بسیار دقت كنید. هرگز محصولاتی را كه خیلی قوی هستند را انتخاب نكنید. محصولاتی را انتخاب كنید كه قدرت متعادل و بهینه ای دارند و به دندان ها آسیبی نمی رسانند.
لازم به ذكر است كه روش های طبیعی به اندازه محصولات حرفه ای موثر نیستند اما مزیت روش های طبیعی در این است كه هرگز به دندان ها آسیب نمی رسانند.
برای افزایش سفیدی دندان ها می توانید همزمان هم از روش های طبیعی و هم از محصولات حرفه ای استفاده كنید. در اینجا چند روش طبیعی معرفی می شود كه كمك می كنند دندان هایی سفید و لبخندی درخشان داشته باشید:
- میوه ها و سبزیجات ترد نظیر سیب، گلابی و هویج مانند یك سمباده طبیعی عمل می كنند و كمك می كنند مواد چسبنده از روی دندانهایتان پاك شوند. بنابراین با خوردن یك سیب، گلابی یا هویج بعد از هر وعده غذایی یا بعد از خوردن شیرینی جات و مواد چسبنده می توان اثرات و خورده های غذا را از روی دندان ها پاك نمود.
- جوش شیرین یك ماده ایده آل برای پاك كردن لكه ها از روی دندان هاست. همچنین این ماده اثر ضدباكتریایی قویی دارد. جوش شیرین در ساخت بسیاری از خمیر دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید هنگامی كه مسواك می زنید كمی جوش شیرین روی مسواك بپاشید و سپس آن را روی دندان هایتان بمالید.
- استفاده از آدامس های فاقد شكر روش بسیار مناسبی برای تمیز كردن دندان هاست. این روش بخصوص در مواقعی كه فرصت مسواك زدن ندارید مثلا زمانی كه سر كار و یا بیرون از منزل هستید، بسیار مناسب است.
همواره به یاد داشته باشید كه تمیز كردن دندان ها نه تنها باعث می شود لبخندی درخشان داشته باشید بلكه باعث حفظ سلامت دندان ها و افزایش طول عمر آنها نیز می شود.