تبلیغات
نمونه سوالات استخدامی بهورزی - سیگار ، کلسترول و فشار خون بالا ، به طور میانگین یک دهه عمر را کاهش دهند
عادات بد بهداشتی یک دهه از عمر را کاهش دهند
 

مردان سیگاری میانسال با کلسترول و فشار خون بالا، به طور میانگین یک دهه زودتر از همسالان‌شان بدون این عادات خطرساز برای بیماری قلبی می‌میرند.
  بسیاری از بررسی‌ها نشان داده‌اند که سیگارنکشیدن،خوردن غذای سالم و ورزش کردن می‌تواند میزان بیماری قلبی را کاهش دهد. اما تعداد کمی از تحقیقات قضیه را از آن سو مورد بررسی قرار داده‌اند: تا چه حدی متوسط طول عمر در نتیجه داشتن این عوامل خطرساز برای بیماری قلبی کاهش می‌یابد؟

 پژوهشگران دانشگاه آکسفورد برای دریافتن این موضوع، داده‌های به دست آمده از ۱۹۰۰۰ کارمند کشوری را د راواخر دهه ۱۹۶۰ هنگامی که این افراد ۴۰ تا ۶۹ سال داشتند،‌ مورد بررسی قرار دادند.

 شرکت‌کنندگان اطلاعات مشروحی درباره سابقه پزشکی، سبک زندگی و عادات زندگی آنها ارائه داده بودند،‌و پزشکان وزن بدن، فشار خون، کارکرد ریه، میزان کلسترول و قند خون آنها را ثبت کرده بودند.

 بیش از ۷۰۰۰ نفر از این افراد در بررسی دوباره در سال ۱۹۹۷، ۲۸ سال بعد از معاینه اولیه زنده مانده بودند.

این بررسی که نتایج آن در “جورنال پزشکی بریتانیا” (BMJ) منتشر شده است، نشان داد که مردانی که سه عامل خطرساز بیماری قلبی در آغاز داشتند، دو تا سه بار با احتمال بیشتر به علت مشکلات مربوط به قلب نسبت به مردانی که عاری از هر سه این عوامل خطرساز بودند،‌ درگذشته بودند.

 این بررسی نشان داد که به طور میانگین طول عمر این افراد به اندازه یک دهه کوتاه شده است